17 Ağustos 2017

MS hastalığının (Multiple Sclerosis) Ganoderma Lucidum ile Tedavisi

MS hastalığının (Multiple Sclerosis) Ganoderma Lucidum ile Tedavisi

MS hastalığının (Multiple Sclerosis) halk dilinde MS hastalığı, bir canlının savunma sisteminin kendi vücut hücrelerine de saldırması ve kendi vücut hücreleri yok etmeye çalışması olan bir tür otoimmün hastalıktır.

MS hastalığı için tıbben kabul görmüş bir tedavi yöntemi henüz yoktur. Ancak Ganoderma Lucidum ile MS hastalığına karşı açılan savaş kazanılabilinir.

Merkezi sinir sistemini etkileyen MS hastalığı pek çok belirgin semptomları vardır ve bunlar başlıca; genellikle hafif uyuşma, karıncalanma, kollarda veya bacaklardaki güçsüzlük olarak başlar. Diğer erken belirtiler yorgunluk, baş dönmesi, titreme ve dengede durma zorluğunu içerir. Sinirlerdeki hasar arttıkça, kapsamlı felce yol açabilir. Pek çok MS hastasında görme sıkıntısı, mesane ve bağırsaklardaki fonksiyon bozukluğuyla beraber cinsel sorunları da beraberinde getirebilir.

Hastalığı yavaşlatmak veya semptomları azaltmak için kullanılan çeşitli tıbbi tedaviler olmasına rağmen, bugüne kadar MS hastalığı için yaygın olarak bilinen bir tedavi yoktur.

Ganoderma Lucidum, Asya’da yetişen en ünlü bir çeşit tıbbi mantardır ve vücudunuzun basınca karşı direncini arttıran maddeler olan adaptojenler ve özel hücre bağışıklığı üretimini teşvik eden spesifik polisakkaritler içerir.Ganoderma Lucidum aktif bileşikler, büyük antiviral ve antimikrobiyal özelliklere sahiptir ve aynı zamanda bağışıklık sistemi tepkisini teşvik etmeye yardımcı olur.

Ganoderma Lucidum, MS için bir tedavi değildir, ancak vücudun MS semptomlarıyla mücadele etmesine yardımcı olabilecek nispeten güvenli bir çaredir.

Bugüne kadar Türkiye ve dünyada bir çok insan Ganoderma Lucidum ile MS hastalığı ile başetmiştir. Genellikle 6 ay ila 18 ay arasında kişinin yaşı, fiziksel durumu ve genel sağlık durumuna bağlı olarak olumlu sonuçlar alınmıştır.

Konuyla alakalı çalışmalara Kaynakça sayfamızdaki 8. maddedeki linke tıklayarak ulaşabilirsiniz.

Yasin Umur


Bu bilgiler asla tedavi maksatlı verilmemiştir. Ganoderma Lucidum ile Kaynakçada belirtilen klinik ve laboratuar araştırmaları sonucu burada paylaşılmıştır. MS hastalığı ve belirtileri için lütfen doktorunuza başvurunuz.